I starší lidi mají rádi sex

Sex samozřejmě není jen výhrada mladých lidí. Erotických chvilek si rádi užívají i starší generace. Sexuální aktivita sice s postupem věku klesá, ale to starším párům na kvalitě sexu neubírá. Naopak…

Sex v pozdějším věku

Představa, že s postupujícím věkem zmizí zájem o sex v manželství, je mylná. Samozřejmě tyto případy se dějí, ale nemusí. Záleží na konkrétním partnerství.

Výzkumy však uvádějí, že se sexem po padesátce jsou Češi obecně spokojeni, nebo alespoň spokojenější než se sexem po třicítce a čtyřicítce.

Sex v pozdějším věku může být velmi kvalitní, protože vztah partnerů (pokud jsou spolu delší dobu) je obohacený o zkušenosti, prožitky a samozřejmě znají své touhy a erotogenní zóny.

Na druhou stranu sex v pozdějším věku může přinášet různé potíže. Ženy se mohu cítit méně atraktivní, přichází menopauza – období, které je kromě jiného provázené různými změnami nálad. Dámy mají mnohdy pocit, že s vymizením menstruace přestávají být ženou. Je nutné se s těmito pocity vyrovnat a nenechat je, aby ovlivňovaly jejich sexuální život.

Muži zase s přibývajícím věkem mají problémy s erekcí. Uvádí se, že téměř každý druhý muž po čtyřicítce tyto problémy zažil. Co s tím? Důležité je přiznat si problém, nestydět se za něj a vyhledat lékaře. Dnešní medicína hodně postoupila a je mnoho možností jak problémy s erekcí řešit – léky, vakuové pumpy atd.

Neochuzujte se o sex ani v pozdějším věku. Možná nebude tak často jako zamlada, ovšem to mu neubírá na kvalitě…